Co když ?!

CO KDYŽ ?!

říjen 2020

Co když nám dnešní dění naznačuje potřebu změny. Co když to co se děje není namířeno proti nám, ale má nám to pomoci pochopit co je vlastně důležité a na čem vlastně vůbec nezáleží !!

Spousta lidí doslova brečí, že je jim upírána svoboda. Svoboda čeho?

Svoboda konzumu, svoboda intoxikace, svoboda agrese a já neví čeho ještě. Vážně tohle potřebujeme k životu? Ke spokojenému a šťastnému životu? Když omezíme spotřebu prospějeme tím nejen sobě, ale hlavně přírodě, matičce zemi. Ona bez nás bude a spokojená. Snad. Ovšem my bez ní určitě ne a utéct se nedá. I když si někdo myslí, že ano, tak nedá. Jsme s ní bytostně spojeni.

Když dospějeme k poznání, že alkohol, cigarety a další tzv „podpůrné“ látky nás vlastně nepodporují, ale zabíjí, sice pomalu, ale s jistotou, výsledek bude stejný. Jen nám to prospěje.

Co když ti pánové, (politici atd.) na které nadáváme jsou tu od toho, aby nás postrčili k zamyšlení nad námi samotnými? Aby sme se přestali rozhlížet kolem sebe a přestali hledat chyby ve vnějším světě, ale zahleděli do svého nitra a uznali, že vše co se nám děje je vlastně výsledek našich rozhodnutí a voleb.

Jak mi osobně bylo řečeno „dívat se do svého nitra není dobré, jsou tam strašné věci“ . Ano jsou a přesně těch je třeba se zbavit. Pokud chceme něco změnit.

Přijde mi, že bez této změny, změny myšlení, vlastně nemáme šanci býti skutečně a opravdově svobodní. A svobodnému nelze nic odebrat a spoutat ho. Spoutaným se stává ten jenž se nechá spoutat vlastním snem.

Není li spoutaný duch, žádnou materiální svobodu nepotřebuje. Je li však duch spoutaný, žádná materiální svoboda nebude dost velká.

Co když je všechno jinak!!